X


Fırsatı Kaçırmayın !

Siz değerli müşterilerimize özel olarak sunulan fırsatları kaçırmayın! Tüm hizmetlerimizde geçerli olan %40'a varan indirimleri değerlendirin ve hemen siz de bu avantajlardan yararlanmaya başlayın. İşte size sunulan bu benzersiz fırsatları değerlendirerek, ihtiyaçlarınızı en uygun şekilde karşılamak için adım atabilirsiniz.


Bize Ulaşın

Nenehatun Mah. Bihter Sk. No12 İstanbul / Arnavutköy

02129231890

info@uzmanhosting.net.tr

Özellikler

Bilgi Bankası
Tahmini Süresi: 2 Dakika

cPanel'de Varsayılan Mail Hesabı Silme

cPanel hesaplarının oluşturulmasıyla birlikte varsayılan olarak gelen ana mail hesabını silme işlemi oldukça basittir. Bu makalede, adım adım SSH (Güvenli Kabuk Erişimi) üzerinden bu işlemi gerçekleştireceğiz.

Öncelikle, silme işlemini yapacağınız cPanel kullanıcı adınızı belirtmek için 'kullaniciadi' kısmına, örneğin 'denemesi' gibi bir değer girin (Örnek: Eğer 'denemesi.com' alan adına sahipseniz, buraya 'denemesi' yazmalısınız).

Adım 1: SSH üzerinden sunucuya bağlanın. Adım 2: Aşağıdaki komutları sırasıyla girerek varsayılan mail hesabını silin:

cd /home/kullaniciadi/mail
rm -rf cur
rm -rf new

Bu komutlar, ilgili cPanel kullanıcısının ana mail dizininde bulunan 'cur' ve 'new' klasörlerini kalıcı olarak silecektir.


İşlem tamamlandı. Artık varsayılan mail hesabı silinmiş durumda. Daha fazla bilgi veya yardım için bizimle iletişime geçebilirsiniz. #cPanel #SSH #mail #hesapSilme #adımadım #kılavuz #kullanıcı #komut #yönergeler #hızlıTemizleme #sunucu #dizin #cur #newHosting #yönetim #webHosting #veriYedekleme #güvenlik #sistemYönetimi #otomatikYedekleme #teknikDestek #FTP #dosyaYönetimi #hızlıKurulum #alanAdı #SSL #FTP #PHP #MySQL #mailSunucusu #spamKontrol #dosyaYedekleme #veritabanıYönetimi #mailHesabı #DNS

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(20 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)