X


Fırsatı Kaçırmayın !

Siz değerli müşterilerimize özel olarak sunulan fırsatları kaçırmayın! Tüm hizmetlerimizde geçerli olan %40'a varan indirimleri değerlendirin ve hemen siz de bu avantajlardan yararlanmaya başlayın. İşte size sunulan bu benzersiz fırsatları değerlendirerek, ihtiyaçlarınızı en uygun şekilde karşılamak için adım atabilirsiniz.


Bize Ulaşın

Nenehatun Mah. Bihter Sk. No12 İstanbul / Arnavutköy

02129231890

info@uzmanhosting.net.tr

Özellikler

Tahmini Süresi: 19 Dakika

Hizmet ve Kullanım Sözleşmesi

 • Cafer LATİF (Şahıs Şirketi) Kısaca “www.uzmanhosting.net.tr” (Uzman Hosting ve Firmamız olarak anılacaktır) ve/veya Uzman Hosting Bilişim Hizmetleri Web Sitesi (www.uzmanhosting.net.tr) tarafından hizmet alarak bu sözleşmedeki koşulların tamamını kabul etmiş bulunacaksınız. Söz konusu şartları okumamanızdan veya okuduğunuz halde bunlara uygun davranmamanızdan kaynaklanabilecek her türlü maddi/manevi zarara ilişkin talebinizden Uzman Hosting’in, bu sitedeki her türlü içeriğin hazırlayıcılarının, çalışanlarının, Uzman Hosting’in yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların hiçbir cezai ve hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.


  Uzman Hosting, dilediği zaman, bu sözleşmeyi tek taraflı olarak önceden haber vermeksizin güncelleme ve değiştirme hakkına sahiptir.Uzman Hosting, dilediği zaman, bu sözleşmeyi tek taraflı olarak önceden haber vermeksizin güncelleme ve değiştirme hakkına sahiptir.

  Uzman Hosting web sitesinde yer alan her türlü bilgi, istatistiki şekil ve değer, güvenilirliği genel teamüller çerçevesinde kabul edilen kaynaklardan elde edilerek derlenmiş olup, doğrulukları ve yeterlilikleri hiçbir şekilde Uzman Hosting tarafından garanti edilmemektedir. Uzman Hosting web sitesinde yer alan bilgi, değerlendirme, yorum ve istatistiki şekil ve değerlerin kullanımı sonucunda doğabilecek doğrudan veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet zararlardan ve olası sair zarar ve masraflardan dolayı Uzman Hosting’in hiçbir şahsi, hukuki ve cezai sorumluluğu mevcut değildir.

  Uzman Hosting’ten hizmet almadan önce bu sözleşmedeki uyarı ve beyanları okumuş olduğunuz farz ve tarafınızca kabul edilmekle bu hususta herhangi bir anlaşmazlık, iddia ve talep olduğu takdirde, iş bu web sayfasında yazılı bulunan bu ibarelerin ve Uzman Hosting’e ait diğer tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak sunulacağı Uzman Hosting tarafından beyan ve işbu Uzman Hosting web sitesine giren kişi(ler), kuruluş(lar) tarafından kabul ve taahhüt edilir.

  1.) Sipariş ve Hizmet Teslimatı

  Verdiğiniz sipariş sahtecilik kontrolünden geçtikten sonra ve ödemeniz alındıktan sonra hesabınız kurularak bilgileriniz tarafınıza gönderilecektir. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde hizmetler otomatik olarak kurulsa da, olası bir sorunda kurulum işlemi 48 saate kadar çıkabilmektedir. Banka ve posta çeki hesaplarımıza havale veya EFT ile ücret göndererek yaptığınız ödemelerde ise, kurulum süresi en fazla 2 iş günü olarak belirlenmiştir. Yazılım ve lisans hizmetlerinin teslimat süresi, aksi yazılı/sözlü olarak belirtilmediği sürece en fazla 1 haftadır. Belirtilen zaman zarfında teslimat yapılmadığı taktirde, Uzman Hosting’in talep ettiğiniz taktirde ücretinizi geri ödemek yükümlülüğü bulunmaktadır.

  Sipariş sırasında, aktif olarak kullandığınız, sorunsuz bir e-mail adresi vermek sizin sorumluluğunuzdadır. Herhangi bir kural dışı davranma durumunda veya size ulaşmamız gereken durumlarda, verdiğiniz e-mail adresi kullanılacaktır. E-mail adresinizi sürekli olarak güncel tutmak ve kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdur, tarafınıza gönderilen bütün e-postalar size ulaştı olarak kabul edilir. Size gönderilmiş olan e-postaların ulaşmaması veya bunların sizin tarafınızdan okunmaması halinde meydana gelebilecek her türlü zarar ve ziyandan dolayı Uzman Hosting’in hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

  Sipariş sırasında veya sitemize kayıt olurken doldurduğunuz formdaki bütün bilgilerin doğru ve eksiksiz olması gerekir. Hatalı bilgi verilmesi sebepleriyle iptal edilen siparişlerde Uzman Hosting ücret iadesi yapmama veya kısmen yapma hakkına sahiptir.

  Uzman Hosting gerekli gördüğü durumlarda güvenlik amacıyla kredi kartı fotokopisi/taranmış resmi veya kimlik fotokopisi/taranmış resmi talep edebilir. Bunları sağlamadığınız taktirde siparişiniz iptal edilip sahtecilik şüphesi işlemi yapılabilir veya aldığınız hizmet/hizmetler durdurulabilir. Sahtecilik şüphesi sebebiyle durdurulan hesaplarda Uzman Hosting ücret iadesi yapmama veya kısmen yapma hakkına sahiptir.

  2.) Ödeme ve Hizmet Yenileme

  Uzman Hosting’ten hizmet aldığınız sürece, aldığınız hizmetin bedelini Uzman Hosting’e ödemeyi kabul ediyorsunuz. Aldığınız hizmetin yenileme faturasını ödediğiniz sürece hizmet yenilenmeye devam edecek ve yenileme döneminde alacağınız hizmet için fatura oluşturulacaktır. Hizmet almaya devam etmek istemiyorsanız müşteri panelinden hizmetinize iptal talebi gönderebilirsiniz, böylece isteğinize göre gün sonunda veya bedelini ödediğiniz süre sonrasında hizmetiniz iptal edilecektir.

  Hizmet iptali, müşteri panelinizden yapılmalıdır. İptal etme sayfasında hizmetin bir an önce veya süresi dolunca iptal edilebilmesi için gerekli seçenekler mevcuttur.

  Uzman Hosting’ten hizmet aldığınız sürece, ödeme bilgilerinizin güncel olmasını sağlama ve faturalarınızı zamanında ödeme sorumluluğunuz bulunmaktadır. Fatura zamanında ödenmediği taktirde, Uzman Hosting tüm hizmetler için faturanın ödenmesi için 15 (on beş) gün ek süre verecektir, bu süreçte hizmetiniz askıda (kapalı konumda) kalacaktır. Son ödeme tarihinden 15 (on beş) gün sonra ise aldığınız hizmet tamamen sonlandırılacaktır. Tamamen sonlandırılan bu hizmetlerin geri getirilmesi mümkün değildir, sistemden kalıcı olarak silinecektir.

  Yanlışlıkla ve/veya bilerek yapılan fazla ödemeler, hesabınıza kredi olarak eklenir. Eklenen bu krediyi, Uzman Hosting’ten alacağınız sonraki hizmetler için kullanabilirsiniz.

  Uzman Hosting ürünlerin fiyatlarını istediği zaman haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.

  Uzman Hosting’in bilgisi ve/veya izni dışında, ödeme kanalları kullanılarak yapılan ücreti geri çekme (dispute, chargeback vb.) durumlarında, Uzman Hosting’e verilen bütün maddi ve manevi zararları karşılamak sizin sorumluluğunuzdur.

  3.) Hizmet İptali ve İade Şartları

  Uzman Hosting haber vererek veya haber vermeksizin herhangi bir hizmeti, geri ödeme yapmaksızın veya kısmi geri ödeme yaparak, sebep göstermeksizin, istediği zaman tek taraflı olarak sonlandırma hakkını saklı tutar.

  Uzman Hosting iade taleplerinde her zaman yapıcı davranmaya özen gösterecek, müşteri ile iletişime geçerek yaşadığı sorunun Uzman Hosting’ten kaynaklanıp kaynaklanmadığını tespit edecektir. Eğer sorun Uzman Hosting’ten kaynaklanıyorsa iade talebi onaylanacaktır.

  Uzman Hosting’in kabul gördüğü geri iade isteklerinden, müşteri iade faturası kesemiyor ise KDV oranı kadar kesinti yapar ve varsa banka havale/eft yada Sanal pos komisyon ücretini kestikten sonra kalan ücreti iade eder. Geri iade isteği yapıldığı takdirde, Uzman Hosting bu isteği en erken 5 gün en geç 1 ay içerisinde gerçekleştirme hakkını, şirketin o anki kararına bağlı olarak saklı tutar. Geri iade yalnızca ödemeyi yapan banka hesabına / kartına yapılabilir.

  Herhangi bir çalışanımıza hakarette bulunmak, kaba davranışlar sergilemek, destek hizmetimizi değersizleştirecek söz ve davranışlarda bulunmak; hesabınızın/aldığınız hizmetin/hizmetlerin askıya alınmasına/sonlandırılmasına sebebiyet verecektir. Böyle bir durumda, herhangi bir iade yapılmaksızın üyeliğiniz sonlandırılacak ve sözleşme feshedilecektir. Uzman Hosting’ten hizmet aldığınız taktirde, Uzman Hosting çalışanları aleyhine ticari itibarı zedeleyici her türlü yorum, davranış, ilan, afiş, yazı, söz gibi fiillerden kaçınacağınızı taahhüt etmektesiniz. Aksine bir davranış halinde, maddi-manevi tazmin yükümlülüğü altında olduğunuzu ve bu durumda açılacak bütün davalarda İstanbul Anadolu Mahkemelerinin ve İcra dairelerinin yetkili olduğunu kabul ediyorsunuz.

  Sunucularımıza dolaylı olarak veya doğrudan zarar veren ve/veya yavaşlama/kesinti gibi sorunlara yol açan, ddos vb. saldırı alan uygulamalar haber vermeksizin ve ücret iadesi yapılmaksızın sonlandırılabilir. Bu gibi durumlarda, Uzman Hosting sizden, oluşan zararı karşılamanızı talep edebilir. Böyle bir durumda, gerekli ücreti, itiraz etmeksizin, talep edilen süre içerisinde ödeme sorumluluğunuz bulunmaktadır.

  Ücreti ödenmiş hizmetler için, hizmet süresi dolmadan hizmetin iptal edilmesi halinde (hizmet sözleşmesine aykırı kullanım, kullanıcı isteği vb. sebeplerle) hizmet ücretinin tamamının veya kullanılmayan sürenin ücretinin iadesi yapılmayacaktır. Hesabınızda bulunan krediyi bizden alabileceğiniz hizmetler için kullanabilirsiniz fakat erken sonlandırılacak hizmetler için iade yapılmayacak veya hesabınıza kredi eklenmeyecektir.

  4a.) Sunucu Kullanımı

  Uzman Hosting sunduğu herhangi bir VDS-VPS veya kiralık sunucu hizmetinin şifresini sıfırlama hakkını saklı tutar. Geçerli bir e-mail adresi ve root şifresini bizim sistemimizde kayıtlı bulundurmak, müşterinin sorumluluğundadır. Bütün veriler ve verilerin yedeklenmesi müşterinin sorumluluğundadır.

  VDS hizmetlerinde, herhangi bir şekilde diğer dedicated sunucuya zarar verecek kadar yoğun kaynak kullanımı yapılamaz.

  Sunucular elektronik olarak çalışan cihazlar olduğundan optimal şartlar ne kadar sağlanırsa da arıza yapma riskleri bulunmaktadır. Arızalanan sunucuların yedek parça temini veri merkezi stoğumuz veya üçüncü firmalar tarafından yapılmaktadır. Sunucu da çıkan arızalı parçaları ve yedek parçaları temin süresinden doğacak zararlardan firmamız sorumlu değildir. Bu durumda, Müşteri kalan günün iadesi dışında herhangi bir talepte bulunamaz. Raid konfigürasyonundan kaynaklı hatalardan kurtarılamaz veri konumuna düşen diskler için kurtarma işlem yapılamamaktadır. Bu durumda raid yeniden kurularak tarafımızda veya tarafınızda yedek mevcut ise yedeğe dönüş yapılır. Raid konfigürasyonu ve yazılımsal hatalardan firmamız sorumlu değildir. Sunucu hizmetleriyle verilen managed hizmetlerde yapılan hatalarda firmamız yaşadığınız veri kaybı veya yaşadığınız zararlardan mesuliyet kabul etmemektedir. Sunucu hizmetlerinde yapılacak veri merkezi veya IP değişikliklerinde sunucuların kapalı duruma gelmesinden firmamız sorumlu tutulamaz. Uzman Hosting, IP adreslerini ve veri merkezini değiştirmemek için maksimum çabayı göstermektedir. Yine de bu durumun vuku bulması halinde ip değişimi ön planlama ile tamamlanacaktır. Veri merkezi değişimi gerektiğinde cihazların tekrar aktif hale gelme süresi en az 1 saat, en fazla 48 saattir. Uzman Hosting, tüm bu olası senaryolar için tedbirler almakta ve olumsuz durum yaşanmaması adına maksimum çabayı göstermektedir.

  4b.) Sunucu İçeriği

  Uzman Hosting tarafından sağlanan bütün hizmetlerin koşulları Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’na göre düzenlenmektedir.

  Uzman Hosting tarafından sağlanan hizmetleri kullanarak Uzman Hosting’e herhangi bir yasal sorumluluk yükleyemezsiniz, size verilen hizmetleri kullanarak yapacağınız her eylemin bütün yasal sorumluluğu size aittir.

  Hizmetlerimizi kullanarak herhangi bir telif veya tescil hakkına aykırı davranmak yasaktır. Bunlara izinsiz müzik, kitap, fotoğraf veya diğer telif hakkı bulunan materyaller dâhildir. Ayrıca, yasalar gereği pornografik/erotik içerik ile hack için kullanılabilir içerikler barındırılamaz. Telif/tescil haklarına aykırı satış yapılması ve/veya pornografik/erotik içerik barındırılması, aldığınız hizmetin/hizmetlerin bir an önce sonlandırılması ile sonuçlanacaktır. Telif/tescil haklarına aykırı ve/veya hack için kullanılabilir içeriklere rastlanması durumunda bu içerik silinecek veya içeriğe erişim engellenecektir. Tekrarında ise hizmet askıya alınabilir/sonlandırılabilir. Eğer Uzman Hosting’in sunduğu hizmetler kullanılarak bu tip içeriklerin barındırıldığını düşünüyorsanız,

 • info@uzmanhosting.net.tr

  adresine e-mail göndererek şikâyette bulunabilirsiniz. Uzman Hosting şikâyetinizle ilgili olarak sizden daha fazla bilgi/belge/döküman talep edebilir.

  Uzman Hosting’in sağladığı hizmetler kullanılarak yapılan yasa dışı eylemlere ilişkin şikâyetlerde, Uzman Hosting şikâyet sebebini doğrulayamadığı veya yapılan eylemin suç teşkil edip etmediği konusunda emin olamadığı durumlarda hizmet sonlandırılmayabilir. Uzman Hosting yasal olarak karar verme yetkisine sahip değildir. Bu gibi durumlarda haklarınızı bu eylemi yapan kişiye karşı yasal olarak aramanız gereklidir. Bu gibi durumlarda oluşabilecek her türlü zarar ve ziyandan dolayı Uzman Hosting’in hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

  Uzman Hosting’in sunduğu bütün hizmetler, yalnızca size izin verilen sınırlardaki kullanım içindir. Herhangi bir şekilde, size izin verilmeyen bir içeriğe/dosyaya/hizmete ulaşacak olursanız, bunu kullanmadan Uzman Hosting’e bildirmek sizin sorumluluğunuzdadır. Aksi halde verebileceğiniz her türlü maddi/manevi zararları karşılamak sizin sorumluluğunuzdadır.

  Uzman Hosting yasal sebeplerle, sistem yönetimi amacıyla, izinsiz girişi takip etmek amacıyla, güvenlik prosedürlerini doğrulamak amacıyla ve/veya çalışma güvenliği amacıyla site içeriklerini ve/veya her türlü erişimi takip altına alabilir. Takip sırasında içerikler/bilgiler, yukarıda açıklanan amaçlarla test edilebilir, kaydedilebilir, kopyalanabilir veya kullanılabilir. Uzman Hosting yukarıda açıklanan amaçlar dışında içeriklerinizi herhangi bir şekilde kullanmaz veya paylaşmaz.

  Uzman Hosting dilediği kişilere hizmet verebilme veya dilediği kişilere hizmet vermeme hakkına sahiptir. Uzman Hosting sözleşmeye aykırı, tahrik edici, bölücü, yasa dışı veya uygun görülmeyen içerikleri uyararak veya uyarmayarak sunucularımızdan silme/erişimini engelleme hakkına sahiptir. Bu gibi durumlarda, Uzman Hosting ücret iadesi yapmama veya kısmen yapma hakkına sahiptir. Yasalara aykırı içerikler, yetkili mercilere rapor edilecektir.

  Uzman Hosting sunucularına zarar verebilecek virüslü içeriklerin ve shell scriptleri gibi içeriklerin yüklenmesi, ücret iadesi olmaksızın hesabınızın tamamen sonlandırılmasına sebebiyet verebilir. Bu yollarla Uzman Hosting’e ve/veya diğer kullanıcılara verilen bütün maddi/manevi zararları karşılama yükümlülüğü size aittir. Hesabınızın güvenliğini sağlamak tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.

  Uzman Hosting’ten aldığınız hizmetlerde, hesabınıza yüklenen yazılımların/scriptlerin/programların güvenli olduğundan ve dizinlere verilen izinlerin doğru olduğundan siz sorumlusunuz. Kullanıcılar, kendi hesaplarında yapılan her işlemden kendileri sorumludur. Bu sorumluluk, kullanıcı adı ve şifreyi de kapsar. Hesaplarınız için güvenli ve tahmin edilemeyecek bir şifre kullanmalısınız. Ayrıca, sunucularımıza sizin hesabınız kullanılarak herhangi bir şekilde yüklenecek bütün zararlı yazılımlardan siz sorumlusunuz. Gerekli durumlarda, Uzman Hosting ücret iadesi yapmadan veya kısmen ücret iadesi yaparak hizmetlerinizi sonlandırma hakkına sahiptir. Uzman Hosting bu hususta oluşabilecek maddi/manevi zararlarda hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk kabul etmeyecektir. Hesabınız kullanılarak Uzman Hosting’e ve/veya diğer kullanıcılara verilen bütün maddi/manevi zararları karşılama yükümlülüğü size aittir.

  Uzman Hosting herhangi bir web sitesinin, veri tabanının, hesabın veya herhangi diğer materyalin/hizmetin değiştirilmesini sizden talep etme hakkına sahiptir. Firmamızda bulunan hizmetlerde barındırılması yasak olan sistemler (dosyalar): Bu dosyaların hizmetlerde kullanıldığı saptanırsa Uzman Hosting bu hizmeti koşulsuz şartsız durdurmaya hak kazanır. Durdurulan hizmetlerin geri iadesi yapılmaz.

  Yasak içeriklerin listesi şu şekildedir: DDOS/DOS siber saldırı scriptleri kullanımı veya barındırılması, toplistler, erotizm ve pornografi içeren siteler / yasalara aykırı içerik siteleri, IRC betikleri / Botlar, Proxy betikleri / Anonymizers, İzinsiz yazılım, İmaj barındırma betikleri (Photobucket veya Tinypic benzeri), Autosurf / PTC / PTS / PPC siteleri, IP tarayıcıları (IP Scanner), Bruteforce programları / Betikleri / Uygulamaları, E-posta bombalama / Spam betikleri, Dosya barındırma / Yansı betikler. (rapidshare benzeri), video dağıtımı (youtube.com benzeri betikler), Escrow / banka benzeri siteler, HYIP vb. siteler, yatırım siteleri (FOREX, E-gold Exchange, Second Life/Linden Exchange, Ponzi, MLM / Pyramid Scheme), Yasal dağıtım hakkına sahip olmadan herhangi bir materyalin satışını yapmak, Prime Bank Programları, Aldatıcı / Fake Sistemler, Şans / Loto / Kumar oyunları siteleri (teşvik edenler dahil), MUD / RPG veya PPBG’ler, Diski zorlayan programlar, Nefret içeren / Irkçı / Rahatsızlık veren siteler, Hacker odaklı siteler / arşivler / programlar / forumlar / (dark.net vb.), Yasa dışı aktiviteleri organize eden siteler, Yasa dışı, telif hakkı gerektiren bağlantı içeren forumlar / web sayfaları, yasal olmayan ve telif içeren film, dizi, müzik, grafik, vb. yayınlar yapmak, kripto para madenciliğinde kullanılan yazılımlar vb.

  Uzman Hosting istenmeyen e-mail gönderimine, toplu e-mail gönderimine ve spam e-maillere karşı kesinlikle tolerans göstermemektedir. Bu hususa uymadığınız taktirde, aldığınız hizmet/hizmetler, haber verilerek/haber verilmeksizin sonlandırılacaktır. IP bloğumuzun e-mail kara listelerine (blacklist) girmesine sebebiyet veren bütün hizmetler haber verilmeksizin sonlandırılacaktır.

  Uzman Hosting IP bloğunun e-mail kara listelerine girmesi durumunda, buna sebebiyet veren kişiden bu durumun düzeltilmesi için gerekli ücreti talep etme hakkına sahiptir. Bu ücret, Uzman Hosting’ten bağımsızdır ve IP bloğunun e-mail kara listelerinden temizlenmesi için kullanılacaktır. Bizden hizmet alarak, bu gibi durumlarda, gerekli ücreti, itiraz etmeksizin, talep edilen süre içerisinde ödeyeceğinizi kabul ediyorsunuz.

  4c.) Sunucu Trafiği

  Tarafınıza teslim edilecek olan her sunucuda en az 1 Gbit/s upload, 1 Gbit/s download kapasitesi bulunmaktadır. Bu kapasite bulunan ana sunucuya özel mikro paylaşımlı olduğundan her zaman aynı sonuçları vermeyebilir. Uzman Hosting, yakın sonuçların verilmesi için çaba gösterecektir. Aylık trafik kullanımınız ölçümlenmemektedir ve limitsizdir. Ancak sunucuda sürekli indirme ve yükleme işlemi yapmanız gerekiyorsa kapasite satın almanız gerekir, bu durumda tarafınıza ulaşılarak bilgi verilecektir. Müşteriye teknik bilgisinin verilmesi ve hizmet onayının ardından ilgili kapasite ihtiyacı karşılanacaktır. Ayrıca sunucunuzun internet kullanımını yönetim paneli üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Bu limitin doldurulması/aşılması durumunda, satın alınan hizmet/hizmetler bir sonraki aya kadar veya daha fazla trafik satın alınana kadar otomatik olarak askıya alınabilir. Kullanılan trafiğin takibi size aittir. Kullanılmayan trafik bir sonraki aya aktarılamaz. Satın aldığınız trafiğin üzerinde yapılan kullanımlar faturalandırılacaktır ve bu ücreti, itiraz etmeksizin, talep edilen süre içerisinde ödeyeceğinizi kabul ediyorsunuz.

  Limitsiz trafik yazan sunucu paketleri limitlendirilmemiş/sınır koyulmamış olduğu anlamındadır. Bu hizmetleri sürekli up/down yani sürekli indirme/yükleme işlemleri için kullanamazsınız. Sunucunuzun sürekli indirme ve yükleme işlemi kullandığı ve/veya bu sebeple diğer müşterilerin hattını engellediği tespit edilirse haber vermeksizin hizmetinizi durdurma hakkına sahip olduğumuzu kabul ediyorsunuz.

  5.) Yedekleme ve Veri Kaybı

  Hizmetlerimizi kullanırken bütün verilerinizin sorumluluğu size aittir. Uzman Hosting ücretli/ücretsiz yedekleme hizmetlerini size bir kolaylık olması için sunar, yedekler konusunda kesinlikle garanti vermez. Uzman Hosting herhangi bir nedenle yaşayabileceğiniz veri kayıplarından kesinlikle sorumlu tutulamaz. Kiralık fiziksel sunucu ve sunucu barındırma hizmetlerinde yedekleme sistemi maliyetleri göz önünde bulundurularak firmamız tarafından herhangi bir yedek alınmamaktadır. Yedekleme hizmeti ücreti mukabil ek hizmet olarak verilmektedir. Firmamız hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Yedekleme hizmeti ücretli bir şekilde alınmış dahi olsa kontrolü ve yedeklerin çalışabilirliğin kontrolü yine müşterilere aittir. Firmamız herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Yedekleme hizmeti alan müşteri, 1 ay içerisinde maksimum 5 defa yedeklerden geri dönüş talep edebilir, 5 adetten fazla olan talepler için ayrıca ücretlendirme yapılacaktır. Alınan yedekler sunucu bazında full backup olarak alındığı için yedeklerin bozuk olması ya da sunucu içeriğindeki yazılımların bozuk anında yedek alınması durumunda firmamız sorumlu değildir. Ödeme süresi 15 gün geçen hesaplar sunuculardan silinmektedir. Bu sebeple ödeme süresi geçen ve silinen hesapların alınan yedekleri de dahil sunuculardan silineceği için, hizmet süresi sonunda müşteriler kesinlikle yedek talep edemezler. Bu sebepten olası bir mağduriyette firmamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.

  6.) DDOS Önleme Şartları

  Uzman Hosting, müşterilerine fayda oluşturabilmek amacıyla geliştirilmiş DDOS önleme sistemlerini ve bu sistemlere ilişkin desteği ücretsiz olarak sunmaktadır.

  Müşteri, Uzman Hosting tarafından sunulan DDOS koruma hizmetinin, ağ ve sistemlerin saldırılardan etkilenmesini önlemeye yönelik önemli bir güvenlik önlemi olduğunu kabul eder. Ancak, DDOS koruma hizmetinin %100 güvenlik sağlama garantisi olmadığını anlamaktadır. İşbu sözleşme kapsamında sunulan DDOS koruma hizmetleri, beklenmeyen durumların etkilerini azaltmaya yönelik bir çaba içermekte olup, herhangi bir durumda kesin koruma garantisi verilmemektedir.

  Uzman Hosting, mücbir sebepler, saldırıların karmaşıklığı veya diğer faktörler nedeniyle oluşabilecek herhangi bir aksaklık, kesinti veya güvenlik açığı için sorumluluk kabul etmemektedir. Müşteri, DDOS koruma hizmetinin, olası saldırılara karşı bir önlem olarak sunulduğunu ve kesintisiz bir hizmet garantisi içermediğini peşinen kabul eder.

  Müşteri, Uzman Hosting’in DDOS koruma hizmetlerine dair sağlanan bilgileri dikkatlice incelemeli ve gerektiğinde ek güvenlik önlemleri almalıdır. Uzman Hosting, gerektiğinde müşterilerin kendi güvenlik politikalarını belirlemelerini ve uygulamalarını önerir, ancak bu durumun müşterinin sorumluluğunda olduğunu belirtir.

  7a.) Destek Kapsamı

  Uzman Hosting’in aldığınız hizmeti kapsamayan konularda herhangi bir destek sağlamayacağını kabul ediyorsunuz. Alınan hiçbir hizmet için Uzman Hosting’in yazılım desteği sağlama ve kullanıcı işlemlerini yapma (mail hesabı açma/mail ayarı yapma, veritabanı oluşturma vb.) yükümlülüğü bulunmamaktadır. VDS-VPS/kiralık sunucu hizmetlerinde, sadece sistemin ilk teslim edildiği haline getirilmesi konusunda destek sağlanmakta, ek yazılım kurulumları-kullanıcı işlemleri destek kapsamına girmemektedir. Yazılım hizmetlerinde ise Uzman Hosting sadece sorunsuz çalışan bir yazılım teslim etmekle yükümlüdür.

  Destek sisteminden faydalanabilmeniz için müşteri panelinize şifrenizle giriş yaparak, destek bildirimleriniz bölümünden destek bildirimi göndermeniz gereklidir. Diğer yollarla (e-mail, telefon, canlı destek, iletişim formu vb.) hesapla ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmaz, herhangi bir işlem yapılmaz.

  7b.) 7/24 Destek ve Destek Sağlama Süresi

  7/24 destek kavramı, telefonla her aradığınızda ulaşacağınız/destek bildirimlerinize anında cevap alabileceğiniz anlamına gelmez. Destek ekibimiz bildirimlerinizi elinden geldiği kadar hızlı şekilde yanıtlamaya çalışmaktadır. 7/24 destek, mesai saatlerine bağlı kalınmadan çalışıldığını gösterir ve destek ekibinin yoğunluk durumuna göre destek bildiriminize alacağınız cevap istisnai durumlar oluşmadıkça en fazla 24 saattir.

  8.) Reseller (Bayilik) Sorumluluğu

  Reseller bayilik hesabı alıyorsanız, kendi müşterilerine destek vermekle sorumlusunuz. Uzman Hosting reseller kullanıcılarının müşterilerine destek vermeme hakkına sahiptir. Eğer herhangi bir reseller kullanıcımızın müşterisi bizimle iletişime geçerse, Uzman Hosting kendi müşterinizle ilgilenene kadar hesabınızı askıya alma hakkına sahiptir. Ayrıca, reseller kullanıcılarımız, kendi müşterilerinin uygulamalarının içeriklerinden kendisi sorumludur. Uzman Hosting hiçbir şekilde reseller kullanıcılarının müşterilerinin yapacağı illegal davranışlardan ve sözleşmeye aykırı davranışlarından sorumlu tutulamaz.

  9.) Fiyat Değişimi

  Satın aldığınız hizmet için, satın aldığınız hizmet süresi boyunca, ek bir özellik satın almadığınız sürece veya size izin verilen limitlerin dışında kullanım yapmadığınız sürece, sizden ek bir ücret talep edilmeyecektir. Uzman Hosting hizmet süresi bitiminde fiyatları değiştirme ve yeni fiyatlandırmayla hizmet yenileme hakkını saklı tutar.

  10a.) Zararı Karşılama

  Uzman Hosting’ten hizmet alarak, Uzman Hosting’i herhangi bir şekilde zarara uğratmayacağınızı, herhangi bir maddi/manevi zarar vermeyeceğinizi kabul ediyor ve verilen herhangi bir maddi/manevi zararı karşılayacağınızı taahhüt ediyorsunuz.

  11b.) Yasal Zorunluluklar

  Uzman Hosting’ten hizmet alarak, Uzman Hosting’e herhangi bir yasal yükümlülük vermemeyi kabul ediyorsunuz. Böyle bir durumda, bütün mahkeme ve avukat masraflarını talep edilen süre içinde karşılayacağınızı taahhüt ediyorsunuz.

  12.) Feragat

  Uzman Hosting işlerinizin görebileceği herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. Uzman Hosting verdiği hizmet/hizmetler konusunda hiçbir garanti sunmamaktadır. Bunlara Uzman Hosting ve herhangi bir Uzman Hosting görevlisinin sebep olacağı veri kayıpları, gecikmeler, kesilmeler, hatalı bilgi teslimatı da dâhildir. Oluşabilecek bir hack olayında verilerinizin/bilgilerinizin 3. kişilerce elde edilmesi durumunda Uzman Hosting sorumluluk kabul etmeyecektir.

  13.) Yasal Bilgi Verme

  Uzman Hosting gerekli durumlarda yasal merciilere talep edilen her bilgiyi vermek zorundadır. Bu bilgiler, gerekli durumlarda, size ait özel bilgiler de olabilir.

  14.) Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

  İşbu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul  Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.